Merak Ettikleriniz

 • İhtiyaçevim Nedir, Nasıl Çalışır?

  İhtiyaçevim, öncelikle insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çaba gösteren, toplumumuzun dayanışma alışkanlıklarını geri kazandırmayı amaç edinmiş, birliktelikten gücün çoğalacağına inanan Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemi kuruluşudur.

  Kefilsiz, faizsiz, peşinatsız olarak ülkemiz genelinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

  İştirakçilerimizin bütçesine uygun Ev, Araba, İşyeri, Arsa gibi taşınır taşınmaz mal ihtiyaçlarına faizsiz şekilde kolayca sahip olunmasına İhtiyaçevim olanak sağlamaktadır.

 • Ülkemiz sınırları içerisinde ikamet eden, 18 yaşını doldurmuş her vatandaşımız İhtiyaçevim ayrıcalıklarından yararlanabilir. Ayrıca, yurt dışında yaşamakta olan gurbetçilerimizde sistemlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alarak kolaylıkla İhtiyaçevim ayrıcalıklarından yararlanabilmektedirler.

 • İhtiyaçevim, İslami kurallar çerçevesinde faizsiz-vade farksız olanakları ile iştirakçilerimizi tasarrufa sevk ederek taşınır ya da taşınmaz mal edinimlerine sahip olmalarına aracılık etmektedir. Banka sistemlerinde var olan İslam’a aykırı çalışmalar sistemimizde barındırılmamaktadır. 

 • İhtiyaçevim, ‘’önce insan’’ felsefesini kendine yol edinmiştir. İnsan merkezli sistemlerimiz, çözüm odaklı çalışmalarımız ile iştirakçilerimize maksimum fayda sağlayarak, ihtiyaçlarına hızlıca kavuşmalarına imkan sağlamaktadır.

 • İhtiyaçevim, İslami kurallara kesin bağlılıkla riayet etmektedir. Sitemizde kolaylıkla Fetva bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

 • Çekilişli İhtiyaç Modelimiz

  Vade Ortası İhtiyaç Modelimiz

  Serbest Ödemeli Birikim İhtiyaç Modelimiz

   

 • İhtiyaç dostlarımızı bir araya getirerek organize etmek, sisteme dahil olup ta ki borcu bitene kadar iştirakçimize kurumumuzca sağlanan her türlü faydalar, hizmetler adına bir defaya mahsus aldığı bedeldir.

 • İştirak bedeliyle ilgili herhangi bir kampanyamız, ayrıcalığımız yoksa İştirak bedeli 1. Taksit ile birlikte öncesinden belirtilmiş banka hesabımıza yatırılması gerekmektedir.

   

 • İhtiyaçevim, öncelikle ‘’güven ve güvenilirliğe’’ değer vermektedir.

  Karşılıklı okunarak ve sonrasında imzalanan sözleşmelerimiz tüm iştirakçilerimizin hakkını sonuna kadar korumaktadır. Sözleşme örneği iştirakçimize verilerek sonrasında çıkacak sorunların önüne geçilmektedir.

  Teslimatını almış iştirakçilerimizin kalan borçları üzerinden taşınır ya da taşınmaz mal üzerine Kısmi Satılamaz Şerhi koyulmaktadır. Böylelikle tüm iştirakçilerimizin hakları garanti altına alınmaktadır.

   

 • İhtiyaçevim’e dostlarınızı yönlendirmeniz vesilesi ile dostlarınızın sistemimize dahil olmaları neticesinde sizde İhtiyaçevim ayrıcalıklarından fazlasıyla yararlandırılmakta olacaksınız. Sizleri İhtiyaç Dostu olarak görmekte ve her daim dostlarımıza katkılarımızı sunmaya devam etmekteyiz.