Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

İhtiyaçlarınızın karşılanmasında tek yol ‘’FAİZ’’ değildir.
Yemek yememiz, su içmemiz, barınma isteklerimiz ihtiyaç duymamızdan kaynaklıdır. Bu ihtiyaçlar doğamızda mevcuttur. Bizler fiziksel ihtiyaçlarımızı, barınma ihtiyaçlarımızı ve güvenlik ihtiyaçlarımızı sağlayamadan asla yaşayamayız.

İnsan, temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı zaman kendisinde yetersizlik duygusu baş gösterir ve davranışlarında dengesizlikler ortaya çıkacaktır. Çünkü temel ihtiyaçlarımız en birincil ihtiyaçlardır. Barınma ihtiyacı insanoğlu var olduğu an itibari ile temel ihtiyaçların başında gelmektedir. Hayatta kalabilmek adına barınma ve barınma yeri önem arz etmektedir.

Ülkemizde referans ve potansiyel senaryo açılımları kapsamında gayrimenkul sektöründe belirleyici olan ekonomik ve sosyal göstergeler 2023 yılında 7,5 milyon 2030 yılına kadar toplam 18 milyon adet konut ihtiyacının olacağını tahmin etmektedir. İhtiyaçevim olarak bu ihtiyaçların karşılanmasında bizde elimizi taşın altına koymaktan çekinmememiz gerektiğini, insanlarımıza faizsiz kurallarla ihtiyaçlarını karşılamamız önem arz etmektedir.

İhtiyaçevim bu kudrete ve güce sahiptir.

İhtiyaçevim sunduğu Faizsiz Gayrimenkul ve Araç alımına yönelik modelleri ile insanlarımızın kapitalist düzenin dışında kalarak Hak, Emek ve Alın terlerini ekonomiye kazandırmayı kendisine bir görev edinmiştir.

Helal dairesi geniştir, keyife kafi gelir.Harama girmeye hiç lüzum yoktur. Haram yolların en başında Faiz gelmektedir. Faiz sömürü kapısı olup gaddarca iki zümreyi yani emek ile sermaye yapılarını karşı karşıya getirip, emek ve sermaye çatışmasına dönüştürüp sonlandırılamaz sona sürüklemektedir. Faiz bencillik duygusunun insanlara aşılanmasının sadece bir yoludur. İslam faiz kapılarını tamamen kapatmamızı helal dairesi çerçevesinde ticaret, alım, satım yapmamızı kesin bir dille emretmiştir.

İşte biz İhtiyaçevim olarak tüm beşeri tasarruf ile helal yollarla ihtiyaçlarının karşılanması için adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz.

Ülke toplumlarında en güzel ve risksiz mal alım şartı tasarruftur. En iyi yatırımın; insana, güvene ve teknolojiye yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Hayatı boyunca çalışıp çabalayan, ev veya araba sahibi olmak isteyen müşterilerimiz için, değerlerimiz doğrultusunda, yenilikçi bakış açısıyla çalışmaya devam ediyoruz.

İhtiyaçevim kendine özgü "İslami Faizsiz Taşınır Taşınmaz Mal Edinim Modelleri" ile ülkemiz insanlarına eşsiz hizmetler sunmayı amaçlamıştır.
İhtiyaçevim olarak ’’İhtiyaçevim İhtiyaçlarınıza Yeter’’ diyoruz.

Şube ağımız, profesyonel ekibimiz, altyapımız ve kesinlikle prensiplerimizden ödün vermeden tüm gönül dostlarımıza sistemimizi anlatıp faiz sarmalına dâhil olunmadan İhtiyaçevim aracılığı ile ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır.

Hayallerinize kavuştuğunuz gün mutlu olacağız.

"Faiz yok İhtiyaç Var"

İhtiyaçevim Yönetim Kurulu Başkanı
Yasin Gürsoy