Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımızın Mesajı

Geleceği İhtiyaçlarımız doğrultusunda tasarruflarımız, birikimlerimiz belirleyecektir.

Yaşamımız boyunca öncelikle parasal sorunlar yaşamamak adına tasarrufa önem vermekteyiz. Bir kenarda para ayırmamız diğer taraftan da geleceğe yönelik ihtiyaçlarımızın çözüm yollarını bulmalıyız. Tasarruf yapmak insana hiçbir zaman zarar getirmeyeceği gibi aksine insana her geçen gün katkı sağlamaktadır. Tasarruf sayesinde elde edilenin daha da bir kıymetli olacağı aşikârdır.

İhtiyaçevim tasarruf sahiplerinin emeklerine, alın terlerine önem vermektedir.

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmeleri barınma sorunlarını aşmalarıyla da doğru orantılıdır. Yarının ne getireceğinin belirsiz oluşuyla birlikte yarına yatırım yapmak her zaman insanın makul davranışları arasındadır.

İhtiyaçevim tasarrufu bir fidan olarak görmektedir. Zamanla büyür ve yıllar sonra meyve verecektir. Her zaman azar azar kenara konan birikimler yıllar sonra bakıldığında büyük miktarlara dönüşecektir.

Merhametlilerin en merhametlisi yaradanımız dahi israf edenleri sevmez iken bizler neden faiz lobisini güçlendirmeyi vazife atfedip tasarruftan imtina ediyoruz. İhtiyaçevim alışkanlıkları değiştirtecektir. Son yıllarda Ülkemiz ve Dünya ekonomisinde yoğun dalgalanmalar yaşanmaktadır. Dünya ticaret savaşları, İslam ülkelerinde ki insanlık dramları, faiz artışları gibi olumsuz konular dünyanın gündemini kapladığı gibi ülkemizde de gündem olmaktadır. Birçok hususu göz önüne alarak tasarruf yapmayı ve gelişmeleri yakından takip ederek hareket kabiliyetimizi geliştirmemizi öğrenmeliyiz. 2020 ve sonrası için İhtiyaçevim olarak ihtiyatlı davranarak, gelişmeleri yakından takip ederek kurumumuza esneklik kazandıracak adımları atarak çözümler üreteceğiz.

İhtiyaçevim olarak ülkemize, devletimize güvenimiz tamdır. Ülkemiz insanlarına hizmeti bir borç olarak görüyoruz. Helal dairesi içerisinde mevcut ve ileri ki yıllarda ortaya koyacağımız İhtiyaçevim Faizsiz Taşınır Taşınmaz Mülk Edinim Modellerimiz ülke ekonomimize katma değer kazandıracağından hiç şüphemiz yoktur.

İhtiyaçevim’e inanan Gönül Dostlarımıza, çalışanlarımıza ve desteğini esirgemeyenlere şirketimiz adına teşekkür ederim.

İhtiyaçevim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Yakup Gürsoy